25 November 2009

Maal kõrvarõngastest / Earrings displayJuba mõnda aega (täpsemalt pool aastat) on mul mõtteis olnud üks kiire ja lihtne lahendus oma kõrvarõngastele. Alguses kui see mõte tuli, siis polnud sellega sugugi kiire, sest kõrvarõngaid oli mul kõigest mõni paar. Aga nüüd kippus asi juba kriitiliseks. Seni hoidsin ma oma kõrvarõngaid ehete karbis, aga kõrvakaid kogunes sinna juba päris palju ja neid oli tülikas sealt välja võtta ja tagasi panna.
Sel nädalavahetusel võtsin asja käsile ja tegin omale pildiraamist kõrvarõngaste hoidja.
Selleks polegi muud tarvis kui ilusat pildiraami, veidi kangast, tülli ja liimi. Eemalda pildiraamilt tagumine külg ning klaas. Tavaliselt on pildiraami sees mõni papist pildike või on sellele lihtsalt info trükitud, kui suur raam on. Lõika selle järgi kangast välja tükk, mis on paar sentimeetrit laiem kui papitükk. Lõika sama suur tükk tülli. Tülli võid hekteks kõrvale panna ning keskendu mustrikangale. Aseta papitükk kanga keskele ning lõika diagonaalis ära kanga nurgad. Kuid mitte päris nurkade lähedalt, jäta paar millimeetrit varu. Seejärel liimi kangas papitükile ning murra nurgad samuti alla. Nüüd võta tüll ja liimi ainult tülli servad eelmise kanga äärte külge. Ja põhimõtteliselt oledki juba oma tööga valmis saanud. Mina liimisin sellele tagumisele küljele veel ühe papitüki lisaks peale, et jääks viimistletud mulje. See teeb pinna tugevamaks, kuid otseselt pole sellel vajadust, sest pildiraami tagumine külg toetab ka. Nüüd aseta see kangast pilt tagasi raami ning lao oma kõrvarõngad ritta :) Mõnusat meisterdamist!
P.S Kui ma küsisin oma kihlatu käest, et arva ära, miks ma selle tegin. Siis teadis ta väga õiget vastust. "Sellepärast, et ma saaksin ka need ülejäänud tühjad read Sulle kõrvarõngaid täis osta!" :) Kas ta pole mitte kullatükk! :)


Enne / Before    
 
Pärast / After
I've had this idea of making the display for my earrings  for a while (to be exact, half a year), but at first it wasn't that urgent. I had only few pairs of earrings. But now the situation got pretty critical. The current jewelry box, where I had all my earrings, got full and it was inconvenient to take them out and put them back.
This weekend I took some action and finally made me a beautiful display.
You don't need much for this project. Just a beautiful picture frame, some nice fabric, tulle and glue. Remove the back of the picture frame and front glass. Usually there's a cardboard piece inside already. Use this as your board. Place the cardboard on your fabric, measure 2cm wider and cut out of your fabric piece. Same with tulle. Set tulle aside for a while. Cut the corners off diagonaly of your fabric, but not too close to corners, leave 2-3mm spare. Glue fabric to the cardboard, fold sides over your cardboard and press. Now place our piece of tull same way over your work, but now, glue only sides to the back side of cardboard. And you are almost done. I glued one more piece of cardboard to the backside of covered cardboard to have nice finished look. But it's not neccessary, cause you'll have also your picture fram backpiece holding your cardboard. Now put your cardboard back inside the picture frame and set your earrings in place. Happy crafting! :)
P.S. Guess what my fiance said, when I asked him, why I made this display. He knew the correct answer. "Because now I can buy you two more rows of earrings you can place on your display!" Isn't he a keeper! :)

9 comments:

I bijoux dello Stregatto said...

Beautiful! Great idea! I need one of this display!

BlueTerracotta said...

Great idea, and very elegant result!

ira said...

It's look so pretty!:)

Anonymous said...

i must say that is a very brilliant idea! your earrings look happy hanging hanging on the beautiful frame! :) keep up the good work.

Rita alias alatvian said...

Nice work!

Greetings to your super fiance!

He must take a look into my jewelry shop! *winks*

Soon there will start the Christmas sale!

amarshall said...

That is just perfect! And yes, your honey is a keeper with the response he gave you!!! LOL!

Anonymous said...

this turned out beautifully - no more tangles!
What a sweet man you have!!

Vivi said...

Your fiance is very wise. :D That looks great!!

evihan said...

wowww really love itttt

Related Posts with Thumbnails